גוף בתנועה – שער לחיים עתירי נשמה

סדנת העמקה בעבודת גוף בתנועה ככלי טרנספורמטיבי רב עוצמה.

גוף בתנועה זהו שער, שער רחב המאפשר לנו גישה לאינטליגנציה עמוקה השוכנת בתוכנו, מאפשר חיבור ונוכחות בתוך עצמנו ובמערכות היחסים שלנו עם אחרים.

גוף חי ונוכח הוא תנאי בסיסי לבריאות ולהתפתחות, לכן עבודה עם הגוף היא כלי משלים וחשוב כל כך בכל תהליך צמיחה שאנחנו מבקשים עבור עצמנו.

 

הסדנה גוף בתנועה, היא הזמינה לצלול אל עולם האימפרוביזציה והתנועה המודעת, לחוות ולהתנסות במגוון כלים מעשיים במטרה לחוות את כל אחד מארבעת השערים שהגוף פותח עבורנו, להעמקת חוויית החיים:

שער לנוכחות

הגוף שלנו הוא שער לנוכחות, אנחנו יכולים באמצעות החושים והחיישנים שלו לאסוף את הקשב, אל הנשימה,

אל מנח הגוף, אל כפות הרגליים, אל מה ומי שנמצא לידי, בתוכי ומחוץ לי. תשומת הלב הזו היא האדמה שעליה אנו צועדים ומנהלים את כל הקשרים שלנו.

שער להתפתחות וצמיחה

הגוף שלנו הוא בעצם גופנפש כזה, המחזיק בתוכו את הרגשות שלנו, הדפוסים, ההיסטוריה והסיפורים ודרכו אנחנו יכולות לחקור, ללמוד ולהכיר את עצמנו וגם להרחיב יכולות ולצמוח. הגוף שלנו הוא שער לצמיחה.

שער לשייכות

בגוף שלנו מתקיימים כל האלמנטים הפועלים בטבע, כל המחזורים, כל כוחות ההרס והיצירה, הגוף הוא שער לחוויית השייכות העמוקה שלנו לעולם.

שער אל מסתורין הנשמה

הגוף לפעמים 'יודע' עלינו משהו שאנחנו עוד לא מודעים לו, הוא מבטא חלקים מסתוריים, תת קרקעיים, המגיחים אלינו דרכו ומספרים לנו משהו מתוך עולמנו הפנימי, עולם הדמיון, החלום ומסתורין הנשמה.

 

ארבעה שערים, גוף אחד

הגוף לא יודע לשקר, העבודה בתנועה היא כמו מראה אחת גדולה שבה משתקפים: ההיסטוריה שלנו, החוויות שצברנו, הדפוסים, האמונות והמגבלות. במובן הזה, מרחב התנועה הוא מעין מעבדה שניתן להתנסות בה בדרכי פעולה חדשות.

הסדנה היא הזמנה למחקר מעמיק של כל אחד מהשערים, היא כוללת אימפרוביזציה בתנועה, דימיון מודרך, כתיבה אסוציאטיבית, תנועה קשובה, שיטוט ושיתוף.

אין צורך בניסיון או יכולות גופניות מיוחדות, רצוי להגיע עם מנה יפה של סקרנות ורצון לנוע.

 

משתתפות כותבות על החוויה:

בסוג העבודה שלי, התקשורת מילולית והנוכחות של תהליכי מחשבה תופסים מקום גדול מדי…. היכולת קודם להרגיש בגוף ורק אז למצוא משם את התרגום המילולי/נפשי/קוגניטיבי שלו, זה תרגיל חשוב שמלמד אותי הקשבה מיטיבה.

 

סדנא של התעוררות והתאווררות החושים, הגוף והתנועה, הרגשות, הדמיון והיצירה, מונחית בצורה רגישה, אינטליגנטית ומקצועית.

 

צללתי לתוך אמבט מילים וצלילים אוהב וקשוב מלטף ומענג, שאפשר לי לקבל ולתת את עצמי בכול רגע נתון. יצאתי בתחושה שעור גופי התמלא והתאחד עם אור נשמתי… והרגשתי שלמה.

 

השתלמות שהיא כולה חיבור אחד ושלם לגוף. כמה הוא הולך איתנו כל יום וכמה אנחנו שוכחות להקשיב לו, לפתח הקשבה פנימית כזו ביני לביני, בהשתלמות עינת הובילה אותנו צעד בצעד, תרתי משמע, להיכרות קרובה יותר עם עצמנו ועם הגוף שלנו. אחת החוויות המעשירות שהיתה לי!

 

אני מרגישה שאת מביאה את השפה של הטבע ושל האדמה ויש בך מקום לרוח. וזה מאוד משמעותי בשבילי, כי זאת הדרך שלי בעולם וזה גשר עבורי בין המקצועי לאישי.

 

פגשתי את עצמי דרך הגוף, פגשתי חלקים לא הכרתי בקיומם, אני מרגישה שקיבלתי ריפוי עדין דרך צלילים ותנועה שעם כל רגע שעבר הפכה יותר ויותר אותנטית מעומק הנשמה ושקליפות הוסרו ממני.

 

רק טוב קורה מאז הסדנה, נפתחו עיני לשינוי פרספקטיבה בסוגיה קשה לי בחיי והביאה הרבה הקלה ועדיין בדרך. אני רואה כמה התנועה של הגוף הזיזה חיים והרים בתוכי.